فروشگاه جامع پایان نامه, پروژه, پاورپوینت, مقاله و گزارش کارآموزی (کلیه رشته ها)
دسته بندی محصولات
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
به فروشگاه اندیشه خوش آمدید انجام سفارشات سفارش پاورپوینت و ترجمه متون انگلیسی و وایریش پایان نامه و تایپ برای کلیه رشته ها انجام پروژه های معماری شامل پلان برش نما سایت پلان آنالیز سایت سه بعدی فروشگاه دانشجویی کافینت اندیشه

اطلاعیه فروشگاه

مدیریت فروشگاه با شماره تلفن 09362650966 و شماره تلگرام 09015664986 از 8 صبح تا 10 شب پاسخگوی شما عزیزان است. خریداران عزیز در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید در صورت نداشتن ایمیل از ایمیل porozhe2020@yahoo.com استفاده نمایید. لازم به ذکر است بعضی خریداران بعد از خرید موفقت نمی توانند فایل خرداری شده را دانلود کنند در صورت عدم دانلود از لینک مورد نظر فایل خریداری شده به ایمیل وارد شده ارسال می شود. چنانچه فایلی متعلق به شماست و از اینکه در سایت قرار گرفته ناراضی هستید لطفا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید تا در سریعترین زمان نسبت به برداشتن فایل و حذف آن در سایت اقدام نماییم.

پروژه اشتغال غیر رسمی سالمندان در دوران بعد از بازنشستگی. doc

پروژه اشتغال غیر رسمی سالمندان در دوران بعد از بازنشستگی. doc

 

 

 

 

 

نوع فایل: word

قابل ویرایش 60 صفحه

 

چکیده:

با توجه به در صد بالای جوان بودن جمعیت کشور ایران و لزوم برنامه ریزی هایی جهتتأمین نیازهای این جمعیت برای آینده شان به ویژه در سن کهولت (بالا رفتن درصد سالمندی در چند سال آینده ) ، مطالعه ی مسأ له ی سالمندان در ایران از اهمیت بالایی برخوردار می گردد.

در این تحقیق قصد آن داریم تا یکی از مسایل سالمندی که درصد بالایی از سالمندان در ایران با آن روبرویند ؛ یعنی " اشتغالدر دوران بعد از بازنشستگی" را مورد مطالعه قرار دهیم.

ابتدا سالمند و سالمندی را در منابع مختلف و از دید خود سالمندان مورد تعریف و بررسی قرار می دهیم..

مشاهده خواهیم کرد که چه فاکتورهایی در این تعاریف نقش اساسی را بازی می کنند.

سپس می پردازیم به مسأله ی اصلی تحقیق ؛ اینکه دلایل رجوع افراد به فعالیت اقتصادیو مشاغل غیر رسمی چه چیز هایی می تواند باشد؟

تا چه حد بحث نیاز های سالمندانو برخورد جامعه با افراد سالمند در این رجوع مجدد به اشتغال مطرح است ؟

آیا ویژگی های زیستی نیز در این رجوع نقش خواهد داشت ؟

در این در واقع ما در این تحقیق به سؤالات اصلی زیرپاسخ خواهیم داد:

تعاریف سالمند وسالمند ی چیست ؟

. چرا افراد سالمند پس از بازنشستگی به اشتغال می پردازند ؟

آ نچه در اینجا تحت عنوان " اشتغال غیر رسمی سالمندان " مطرح می شود ، در واقع در ارتباط با افرادی استکه این افراد ، مردان با محدوده ی سنی 59 تا 80 سال می باشند و بعد از بازنشستگی از شغل اول خویش ، به کار فروش بلیط شرکت واحد مشغول می باشند.

 

مقدمه:

" یکی از پدیده های زمان ماکه جای کمترین مقابله در آن وجود دارد و پیشرفت آن به طریق مطمئن صورت می گیرد و به راحتی می توان وضع آن را در آینده پیش بینی کرد و شاید بیشترین عواقب را در خود پنهان دارد ، امر کهنسال شدن جمعیت است. "

( دوبوار،1365،ص 357)

" در حال حاضر تعداد سالمندان جهان به ششصد میلیون نفر رسیده و پیش بینی می شود تا سال 2050 جمعیت سالمندان جهان به دو میلیارد نفر برسد که معادل بیست و دو درصد جمعیت جهان در آن زمان خواهد بود. " ( httpwww.nioc.org )

کشور ایران نیز مانند بسیاری از کشورها ازین قاعده مستثنا نیست و رفتن آن به سوی یک جمعیت کهنسال را به روشنی می توان مشاهده کرد.

در حال حاضر ساختارسنی کشور ایران که درصد بالایی از آننشاندهنده ی جمعیتی جوان می باشد و " ضریب سالمندی کل کشورکه در سال 65 ، تنها برابر با 68/6 درصد و 75برابر با 93/10 درصداست " ، خود به نوعی گویای این مطلب می باشد. ( انتشارات کتاب آشنا ،1381، ص 7 )

بنابراین ما تا چند سال آینده با درصد بالایی از جمعیت سالمند روبرو خواهیم بود، لذا برنامه ریزی جهت رفع مشکلات پیش بینی شده و نشده و تأمین نیازهای این گروه جمعیتی بایستیدر رأس کارهای مطالعاتی و برنامه ریزی های مهم کشور قرار بگیرد.

اما پیری ، " درایران سن پیریتعریف نشده است. ولی اگر شروع دوره پیری را زمان بازنشستگی كامل از خدمت محسوب كنیم طبق قانون تأمین اجتماعی سن پیری برای مردان60سالگی و برای زنان 55 سالگی می باشد و طبق قانون استخدام كشوریسن بازنشستگی برای مردان و زنان 65 سالگی است. " ( httpwww.tebyan.net)

به دلیل دستاوردهای توسعه در بهبود ارتقای وضعیت بهداشت و فن آوری پزشکی و پیشرفت دانش و... امید به زندگی را افزایش داده است ؛ پدید ه یپیر شدن جمعیت از نتایج مثبت توسعه به شمار می آید.

اما در کشورهای در حال توسعه (مانند کشور ایران ) می تواند عوارض و پیامدهای منفی نیز داشته باشد.

این پیامدها درابعاد مختلف اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی خود را به شکل بارزی نشان میدهد.

به طور کل سالمندی به همراه خود مسایل بیشماری را به همراه دارد که تلاشم در اینتحقیق براین است که با تو جه به اینکه اشتغال سالمندان پدیده ای رایج در کشور ایران می باشد ، کمی دقیق تر به این مسأله و دلایل آن و تا حد امکان پیامدها و نتایج آن بپردازم.

لذا بر آن شدم این کار را بر روی گروهی از سالمندان متمرکز کنم تا بتوانم به طور دقیق تر و عمیق تر مسایل و مشکلات این گروه را مورد مطالعه قرار دهم.

این گروه از سالمندان ، مردان با محدوده ی سنی 59 تا80 سال می باشند و بعد از بازنشستگی از شغل اول خویش (بنا به دلایل مختلف ) ، به کار فروش بلیط شرکت واحد مشغول می باشند.

در این تحقیق سعی شده است که به تعریف سالمندی در منابع و از دید گاه خود افراد و علاوه برآنتوصیف سیستم کاروشغل آنان و مشکلات آن و همچنین تحلیل علل وجود این مسأله" اشتغال غیر رسمی سالمندان پس از دوران بازنشستگی "پرداخته شود.

 

فهرست مطالب:

چکیده:3

مقدمه:4

طرح مسأله

پرسش های تحقیق

روش های تحقیق

یافته های پژوهش

الف ) تعاریف سالمند وسالمند ی چیست ؟

الف ) تعریف سالمند و سالمندی با رجوع به برخی منابع مکتوب ( اسناد ، اینترنت و... )

2-الف ) تعریف سالمند و سالمندی از دیدگاه خود افراد سالمند

ب ) چرا افراد سالمند پس از بازنشستگی به اشتغال روی می آورند ؟

ب) چه کسانی کار فروش بلیط را انجام می دهند ؟

ب)سیستم اشتغال ( غیر رسمی ) در باجه های فروش بلیط به چه صورت می باشد؟

3-ب ) دلیل اصلی آن ها که به اشتغال بعد از بازنشستگی روی آورده اند چیست؟

نتیجه گیری

منابع

 

منابع و مأخذ:

انتشارات کتاب آشنا ، س1381، بررسی مسائل سالمندی در ایران و جهان ، انتشارات کتاب آشنا.

بهبودی ، غلامحسین ، س 1358 ، پیری ، تهران: انتشارات دانشگاه تهران.

دوبوار ، سیمون ، س 1365 ، کهنسالی (ج 1و 2) ، ترجمه ی محمدعلی طوسی ، انتشارات شباویز.

علیخانی ، ویدا ، س1381 ، پیری از دیدگاه های مختلف ، انتشارات انجمن اولیاء و مربیان.

behzisti.com
partelm.com

tebyan.net

nioc.org


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Student-Project_1717051_6502.zip191.7k

پروژه بررسی اهمیت رضایت زنان در زندگی خانواده و میزان رضایت آنان از ازدواج و زندگی خانوادگی بعد از ازدواج. doc

پروژه بررسی اهمیت رضایت زنان در زندگی خانواده و میزان رضایت آنان از ازدواج و زندگی خانوادگی بعد از ازدواج. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 130 صفحه   چکیده: به اعتقاد بسياري از صاحب‌نظران اجتماعي، عنصر رضايت و توافق طرفين در ازدواج، يكي از عوامل استحكام نهاد خانواده و پايداري نكاحي است؛ ليكن از گذشته تا امروز، ازدواج‌هايي اجباري و ناخواسته به وقوع پيوسته كه در اين نوع وصلت‌ها معمولاً عمدة خسارات مادي و معنوي متوجه دختران بوده است. اين در حالي است ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه بيمه از منظر جامعه شناسی. doc

پروژه بيمه از منظر جامعه شناسی. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 135 صفحه   مقدمه: به منظور حمايت از افراد جامعه در زمينه جبران هزينه هاي درماني ناشي از بيماري و حادثه شركت بيمه آسيا بيمه اي را تحت عنوان بيمه درمان بصورت گروهي و جهت گروه هاي بالاي پنجاه نفر ارايه مي نمايد. بدين رو شركت ها و موسساتي كه تحت پوشش سازمان بيمه تأمين اجتماعي، خدمات درماني كاركنان دولت و يا ساير سازمانهاي مشابه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه بوميان استراليا. doc

پروژه بوميان استراليا. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 35 صفحه   مقدمه: استراليا كه همچون جزيره اي بزرگ در اقيانوسيه و در نيمكره جنوبي واقع شده از نظر زمين شناسي كهن ترين خشكي جهان به شمار مي ‎ آيد. گرداگرد استراليا را آب فرا گرفته است: درياي ارافورا و درياي تيمور در شمال درياي مرجان در شمال خاوري، درياي تاسمان و اقيانوس آرام جنوبي در خاور آن، اقيانوس هند در باختر و جنوب ب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه برنامه ریزی شهری جهت توسعه پایدار و عدالت اجتماعی. doc

پروژه برنامه ریزی شهری جهت توسعه پایدار و عدالت اجتماعی. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 100 صفحه   چکیده: دسترسی عادلانه به زمین و استفاده بهینه از آن از مولفه های اساسی در توسعه پایدار و عدالت اجتماعی است. امروزه مفهوم زمین وفضای شهری هم به لحاظ طبیعی وکالبدی و هم به لحاظ اقتصادی اجتماعی تغییر کیفی پیدا کرده ودر نتیجه ابعاد واهداف کاربری اراضی شهری نیز بسیار غنی و وسیعتر شده است. بدیهی است که اسفاده از زمین وفض ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه بررسي و طراحي مبلمان شهري يكپارچه. doc

پروژه بررسي و طراحي مبلمان شهري يكپارچه. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 265 صفحه   مقدمه: باتوجه به رشد روز افزون شهرها وتوسعه هر چه بيشتر شهر نشيني در تمام جهان و بخصوص كشورعزيزمان نياز هاي شهري شهروندان در كانون توجه هرچه بيشتر قرارمي گيرد. فشارهاي روز مره وارد بر شهروندان يك شهر به اندازه‌هاي بالاست كه وظيفه طراحان شهري ايجاب مي كند با در نظر گرفتن نيازهاي شهروندان در سطح شهر وايجاد فضا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه بررسي ميزان رضايت مندي خانواده هاي شاهد از مجتمع نشيني. doc

پروژه بررسي ميزان رضايت مندي خانواده هاي شاهد از مجتمع نشيني. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 185 صفحه   مقدمه: انسان پيچيده ترين و نيازمندترين موجود جهان آفرينش است و نيازها سرچشمه سياسي براي تحرك و فعاليت انسان هستند بطوري كه انسان بي نياز همانند يك شئي بي جان و بي تحرك است. انسان به لحاظ انسانيت خود داراي نيازها و انگيزه هاي متنوعي است كه ناگزير از ارضاء آن بوده و از اين جهت است كه نامي سعي و تلاش او در طول زندگ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه بررسي مردم شناسي طرح ها و نقوش لباس ها و بافته هاي ساساني. doc

پروژه بررسي مردم شناسي طرح ها و نقوش لباس ها و بافته هاي ساساني. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 108 صفحه   مقدمه: سرزمين ايران از ديرباز به دليل موقعيت خاص جغرافيايي و همچنين مهاجرت يا حملات اقوام و ملل ديگر به آن و نيز رسوخ فرهنگ ايراني و آميزش آن با فرهنگ سرزمينهاي مجاور و ظهور نمونه هاي فرهنگي جديدتر، خود بستر لازم و مناسبي براي مطالعه و بررسي فراهم كرده است. البته از آنجا كه بسياري از مورخان بيشتر تلاش خود را صرف ض ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه بررسي عوامل مؤثر بر مرگ و مير كودكان. doc

پروژه بررسي عوامل مؤثر بر مرگ و مير كودكان. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 100 صفحه   مقدمه: در دوران ما قبل كشاورزي، دوره گردآوري خوراك، انسانها علاوه بر مشكل كمبود غذا، با خطرات زيادي از جمله خطر حيوانات وحشي، سيل، رعد و برق، طوفان و غيره مواجه بودند و به دليل ابتدايي بودن تكنولوژي آن زمان، انسانها توان مقابله با اين خطرات را نداشتند، بنابراين،مرگ و مير در آن دوران خيلي بالا بود. ولي با انقلاب كش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه بررسي عوامل اجتماعي مؤثر در افت تحصيلي در ميان دانش‌آموزان دختر و پسر در مقطع متوسطه. doc

پروژه بررسي عوامل اجتماعي مؤثر در افت تحصيلي در ميان دانش‌آموزان دختر و پسر در مقطع متوسطه. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 190 صفحه   چکیده: از مسائل مهم جامعه ما افت تحصيلي دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصيلي است. پديده‌اي كه مانعي جدي براي رسيدن بهاهداف عالي آموزش و پرورش به حساب مي‌آيد. موضوع تحقيق حاضر «بررسي عوامل اجتماعی مؤثر بر افت تحصيلي دانش‌آموزان مقطع متوسطه (دختر و پسر) در شهرستان آمل است. هدف اصلي پژوهش حاضرشن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه بررسي شاخص‌هاي فرهنگ و تفكر بسيج در اقشار بسيجي و مطالعه آسيب شناسي آن. doc

پروژه بررسي شاخص‌هاي فرهنگ و تفكر بسيج در اقشار بسيجي و مطالعه آسيب شناسي آن. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 180 صفحه   مقدمه: انقلاب اسلامي ايران به عنوان انعكاس جلوه هاي روشن انديشه هاي الهي حضرت امام خميني (ره) ، حصار اوهام و نظريه هاي رجعت به قرون جاهليت را شكافت و باايجاد تحول عميق در فرهنگ و اعتقادات جامعه اسلامي هويت و شخصيت مستقل سياسي، فرهنگي و اعتقادي را به جهان اسلامي هديه كرد. امروز ثمره اين نهال برومند ، قامت برافراشته ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه بررسي ساختار اجتماعي مناطق حاشيه نشين. doc

پروژه بررسي ساختار اجتماعي مناطق حاشيه نشين. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش45 صفحه   چکیده: این بررسی به مطالعه و ارزیابی تطبیقی شاخصهای توسعه انسانی شهر- روستا در مناطق حاشیه نشین شهر در مقایسه با میانگین این شاخصها در سطح استان و کشور در سال 1386 می پردازد.آمارهای پایه ای داده ها مربوط به سال 1385می باشد. جهت امکان مقایسه بهتر، آزمون بررسی ساختار اجتماعی- اقتصادی مناطق حاشیه نشین دزفول طراحی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه بررسي تاثير روش يادگيري مشاركتي بر روي عزت نفس، رشد مهارت هاي اجتماعي و عملكرد تحصيلي دانش آموزان. doc

پروژه بررسي تاثير روش يادگيري مشاركتي بر روي عزت نفس، رشد مهارت هاي اجتماعي و عملكرد تحصيلي دانش آموزان. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 90 صفحه   مقدمه: كارايي آموزش و پرورش نه تنهادر گروي غناي برنامه‌ها و روش‌هاي آموزشي و آمار فارغ‌التحصيلان با معدل بالا، كه از آن مهمتر در گرو شناختن ابعاد گوناگون روان شناختي دانش‌آموزان و شكوفا كردن آنها است. دانش‌آموزاني كه در وهلة نخست بر خويشتن اعتماد داشته باشند و با پذيرفتن ارزش وجودي خويش، قد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه بررسي تأثير آموزش مهارت هاي زندگي بر سلامت روان و منبع كنترل نوجوانان. doc

پروژه بررسي تأثير آموزش مهارت هاي زندگي بر سلامت روان و منبع كنترل نوجوانان. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 95 صفحه   چکیده: انسان با توجه به پيچيدگي‌ها و دشواري‌هاي زندگي جهت رسيدن به رشد و پيشرفت در جنبه‌هاي گوناگون مي‌‌بايست از توانايي لازم و كافي جهت مقابله با موقعيتهاي دشوار زندگي و همچنين فراهم نمودن شرايط مناسب به منظور پيشرفت همه جانبه برخوردار باشد. بنابراين افراد موفق، تكامل يافته و داراي سلامت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه بررسي انسان شناختي خانواده و ميزان تأثير محيط زندگي بر آن. doc

پروژه بررسي انسان شناختي خانواده و ميزان تأثير محيط زندگي بر آن. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 135 صفحه   مقدمه: مسئله اي كه گزارش حاضر به دنبال پاسخگويي به آن است، تأثيرات گوناگوني است كه محيط اطراف زندگي خانواده ها (محيط فيزيكي و رواني) ، بر روي روند و شكل زندگي آنها مي‌گذارد، است. و اينكه آيا محيط ميتواند نقش تعيين كننده در سرنوشت و سير زندگي خانواده ها داشته باشد، يا خير. همچنين ميزان دخالت تأثيرات بخشي ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه برآورد تاثير مرگ ومير هاي ناشي از سوانح و تصادفات رانندگي روي اميد به زندگي در بدو تولد وبار اقتصادي ناشي از آن. doc

پروژه برآورد تاثير مرگ ومير هاي ناشي از سوانح و تصادفات رانندگي روي اميد به زندگي در بدو تولد وبار اقتصادي ناشي از آن. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 32 صفحه   مقدمه: افزايش شتابان تعداد تصادفات رانندگي ومتعاقباً افزايش مرگ ومير ناشي از اين سوانح وتصادفات درسالهاي اخير،توجه بسياري از مسئولين وبرنامه ريزان کشور را به خود معطوف کرده است.نرخ رشد تصادفات رانندگي و مرگ ومير ناشي از اين سوانح وتصادفات درسالهاي اخيربه طور فاجعه آميزي افزايش يافته وباعث صدمات ولطمات جبران ناپذيري ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه بر انگيختن مراجعين و كارمندان. doc

پروژه بر انگيختن مراجعين و كارمندان. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 175 صفحه   مقدمه: متخصصين رژيم درماني لازم است بدانند كه چگونه انگيزه بيماران و كارمندان خود را افزايش داده و ابقاء كنند. اين مي‌تواند يك امر چالش برانگيز باشد. پيش از آنكه افراد بتوانند كار متفاوتي انجام دهند مثلاً در اعمال رژيمي‌خود تغيير ايجاد كرده يا بطور كارآمدتري كار كنند، مي‌بايست انگيزه انجام آن كار ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه به بررسي عوامل اجتماعي اقتصادي موثر بر آگاهي حقوقي زنان کارمند. doc

پروژه به بررسي عوامل اجتماعي اقتصادي موثر بر آگاهي حقوقي زنان کارمند. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 52 صفحه   مقدمه: شناخت انسان در مورد وضعيت زنان در دوران پيش از تاريخ بسيار ناچيز است.چرا که اينگونه جوامع براي ثبت تاريخ هنوز فاقد خط بودند اما ارزآنجا که اين دوره از تارييخ بشر بسيار طولاني است بنابراين موضوع اهميت لازم را براي مطالعه وبررسي مي يابد. دانشمندان نوعي تقسيم کار اوليه را در جوامع شکارچي مربوط به دوران ديرينه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پروژه اوقات فراغت جوانان در ايران و امكانات موجود. doc

پروژه اوقات فراغت جوانان در ايران و امكانات موجود. doc           نوع فایل: word قابل ویرایش 80 صفحه   مقدمه: يكي از مسائلي كه پيوسته مورد نظر صاحب نظران علوم تربيتي و دست اندركاران تعليم و تربيت قرار گرفته مسئله اوقات فراغت است. تخصص در گستره حيات بيانگر مطلب است كه در زندگي پر از فراز و نشيب انسان لحظه ها و اوقاتي وجود دارد كه از اهميت و حساسيت فوق العاده اي برخوردار است. اوقاتي كه بستر مطلوبي است براي جريان نيكوي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان
پرفروش ترین محصولات
نظرسنجی
مطالب مورد نظر شما در چه زمینه ای است؟